Kontakt

Reference

ZHODNOCENÍ VÝUKY OD MÝCH ŽÁKŮ

Na paní Dusilovou jsem se obrátila v září loňského roku. Ve svých 47 letech jsem začala studovat vysokou školu a potřebovala jsem pomoci s přípravou na zkoušku z anglického jazyka. Požadavek ke zkoušce byl zvládnout jazyk na úrovni B1 a já měla z dřívějšího kurzu úroveň jen A2. Co teď? Bylo září a zkouška mě čekala už po Vánocích. Paní Dusilová, ač měla studentů víc než dost, mé prosbě vyšla vstříc, za což jsem jí velmi vděčná. Začaly jsme se poctivě dvakrát týdně připravovat. Bylo pro mě náročné skloubit intenzívní výuku angličtiny se zaměstnáním, rodinou, studiem..Přesto, nakonec díky vedení paní Dusilové, jejím zkušenostem a podpoře jsem zkoušku nakonec úspěšně zvládla, dokonce na první pokus. Ještě jednou.. „Velikánské díky, Jani“ a těším se někdy opět na shledanou! Thanks.

Mirka (48)
Studentka Jany Dusilové

K paní Janě Dusilové jsem docházel dva roky a mohu potvrdit, že mé znalosti anglického jazyka se významně zlepšily. Paní Dusilová ke mě byla vždy velice trpělivá a stylem výuky se snažila maximálně přizpůsobit mým studijním schopnostem. Má nervozita se po první lekci okamžitě rozplynula a na další lekce jsem se začal opravdu těšit. 🙂 I takové dřevo jako jsem já dokázala paní Jana Dusilová svým skvělým přístupem posunout z věčného začátečníka na úroveň, kdy dokážu napsat dopis a bez problému vycestovat do ciziny.
Everything else is up to me. Thanks.

Petr Jiránek (46)
Student Jany Dusilové

Dotlačen okolnostmi, jsem se ve svých 36ti letech odhodlal pořídit si maturitu při dálkovém studiu na jedné soukromé střední škole. Od prvního ročníku jsme měli angličtinu, z které jsem se rozhodl i maturovat. Dle statistik to měl být jednoduchý předmět, protože skoro každý z něj úspěšně maturoval. V prvním ročníku jsme tedy angličtinu měli, ale na konci prvního ročníku jsem si s hrůzou uvědomil, že jsem se ve znalostech angličtiny neposunul ani o kousek dopředu. Patřil jsem mezi tzv. věčné začátečníky. Něco jsem sice z angličtiny věděl, ale ani náhodou to nešlo nazvat znalostmi. Nezbylo mi nic jiného než se poohlídnout po doučování. Kdysi dávno jsem zkoušel jazykový kurz. Možná někomu učení ve skupině vyhovuje, ale mne to neposunulo ani o krok dopředu. Jedinou volbou bylo najít si soukromé doučování. Na internetu jsem našel pár nabídek. Pěti z nich jsem napsal a první z nich se mi ozvala právě Jana Dusilová. Tak jsem to zkusil.

Po první hodině jsem si uvědomil, že mé rozhodnutí najít si soukromé doučování byla správná volba a jen jsem se obával, zda ten rok a půl co mě dělí od maturity, bude stačit. Teď můžu říci, že to bylo jen tak tak. Ale samozřejmě je to na každém člověku, jak rychle dokáže vstřebávat nové informace. Mně to trvá déle. Systém výuky, který Jana Dusilová používá, mi od začátku sedl. Nepoužívá jednu osnovu, ke které se žáci musí přizpůsobit, jak jsem tomu byl zvyklí ve škole. Nenápadným oťukáváním tu od toho tu od toho jsem si postupně uvědomoval, že začínám nejen angličtině rozumět, ale že si ji nemusím ani překládat. Navíc bylo pro mne dobré, že jsme se věnovali i úkolům, s kterými jsem si ve škole nevěděl rady, nebo jsem si výsledkem nebyl jist. Zpětně musím uznat, že se mnou měla paní Dusilová asi dost práce, protože už jsme se měli začít věnovat maturitním tématům a já měl ještě dost mezer v gramatice. Ale přese vše jsme to spolu zvládli a dokonce i poslední hodinu před ústní maturitní zkouškou z angličtiny, jsme opakovali téma Londýn, který jsem si také u zkoušky vybral.

Maturitu jsem úspěšně složil, ale to bych nebral jako nejpodstatnější úspěch. Za mnohem větší úspěch považuji, že dnes v angličtině čtu a slyším. Nakonec ještě dodám, že ze začátku jsem měl doučování jedenkrát týdně, ale s blížící se maturitou, jsme se učili dvakrát za týden. Jestli se také pro své doučování v angličtině rozhodnete pro Janu Dusilovou, určitě neuděláte chybu. Samozřejmě si musíte uvědomit, že ona sama vás angličtinu nenaučí, musíte být na to dva. Držím vám palce, abyste se také angličtinu naučili, ať vás k tomuto rozhodnutí motivovalo cokoliv.

English is very important for your future life.

David Hynek (39)
Student Jany Dusilové

Videorecenze od mé studentky

KONTAKT